Gry fabularne RPG

Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry. Oprócz tradycyjnych gier fabularnych, tzw. “papierowymi” (“pen and paper”), istnieją też ich elektroniczne odpowiedniki – komputerowe gry.

Taką informację podaje nam Wikipedia i nie myli się, tak to już bywa. Na TurConie będziecie mieli okazję spotkać się osobiście z rosnącą na popularności kulturą RPG czy też jak kto woli erpegów. Jak wielu twórców światów tak wiele systemów powstało i nadal powstaje próbując przedstawiać mechanikę i zasady, które mają za zadanie przekazanie reguł panujących w świecie i ułatwić wprowadzenie gracza do nowego uniwersum.

Czytałeś, oglądałeś lub grałeś kiedyś w któryś z tytułów: Władca Pierścieni, Z archiwum X, Stranger Things, Wywiad z wampirem, Underworld, StarWars, Warhammer czy chociażby Wiedźmin? RPG właśnie daje Ci możliwość stworzenia swojego bohatera i odbycia przygody w jednym ze światów, które były dla Ciebie jedynie powieścią bądź filmem! Tak, właśnie tak! A wiesz co jest najlepsze? Na TurConie będziesz mógł odwiedzić pokoje prelekcyjne by dowiedzieć się więcej na ten temat – mało? – na TurConie będziesz mógł nawet zagrać w RPG w jeden ze systemów i zobaczyć na własnej skórze na czym polega sesja RPG’owa a jeśli Ci się spodoba to możesz dołączyć do naszego Stowarzyszenia Leszczyńskiego Klubu Fantastyki i zgłębić się dokładniej w ten temat!

 

Share