Informacje dla mediów

Z wielką chęcią nawiążemy współpracę z osobami bądź portalami związanymi z fantastyką bądź ogólno-tematycznymi, które są zainteresowane przyjazdem na TurCon i przygotowaniem relacji z imprezy.

W ramach współpracy oferujemy:

 • zamieszczenie informacji o Tobie lub twojego portalu (na przykład loga) na stronie internetowej oraz fanpage’u TurConu,
 • akredytację medialną, jeśli zobowiążesz się przysłać nam relację z konwentu (pisemną, zdjęciową lub w formie filmu) po zakończeniu trwania imprezy,
 • ewentualne miejsce noclegowe w sleeprom’ie dla wolontariuszy.

Prośby o przyznanie akredytacji medialnej należy nadsyłać przez FORMULARZ AKREDYTACJI DLA MEDIÓW do 31.05.2019.

W sprawie szczegółów prosimy pisać na adres: media[a]turcon.com.pl.

REGULAMIN AKREDYTACJI MEDIALNYCH

 1. Regularne publikowanie treści w prasie, telewizji, radiu bądź internecie jest podstawowym wymogiem przyznania akredytacji medialnej.
 2. Akredytacje medialne są przyznawane przez organizatora konwentu TurCon po pozytywnym rozpatrzeniu prośby wyrażonej drogą e-mailową na adres media[a]turcon.com.pl przez osoby, które publikują treści tematycznie związane z programem imprezy (gry komputerowe, gry planszowe, cosplay, literatura).
 3. Stowarzyszenie Leszczyński Klub Fantastyki ma prawo do odmowy przyznania akredytacji medialnej w następujących przypadkach:
  • medium, które stara się o akredytację medialną, rażąco odbiega od tematyki imprezy,
  • gdy z jednej redakcji (a także kanału lub konta) napłynie więcej niż jedno zgłoszenie,
  • gdy medium, które ubiega się o akredytację, nie publikuje treści na bieżąco lub gdy wskazany blog (a także kanał lub konto) nie istnieje.
 4. Nadsyłanie formularzy lub maili z prośbą o akredytację medialną trwa do 05.31.2019 do godziny 23:59.  Wysłanie e-maila/formularza po upływie wskazanego terminu może skutkować odrzuceniem wniosku.
 5. Organizator TurConu poinformuje drogą mailową wszystkich, których prośby zostaną pozytywnie rozpatrzone.
 6. Każdy, kto otrzyma akredytację medialną, zobowiązuje się do:
  • publikowania informacji na temat konwentu TurCon w oparciu o treści dostępne na stronie turcon.com.pl lub przesyłane materiały (teksty, bannery, loga, zdjęcia),
  • nadesłania pliku na adres media@turcon.com.pl z przygotowaną relacją (pisemną, fotograficzną bądź w formie filmu) lub linku do opublikowanej relacji na stronie internetowej albo w serwisie YouTube.