FAQ wolontariusza

FAQ

Kim są wolontariusze?

Wolontariusze należą do obsługi konwentu oraz pomagają organizatorom w zadaniach grupy, do której należą. Główną różnicą pomiędzy nimi jest czas, jaki każdy z nich spędza na dyżurach przed, w trakcie lub po zakończeniu konwentu. Wolontariusz ma szeroki zakres obowiązków, który dokładnie ustalany jest na spotkaniu wraz z określeniem godziny dyżurów przed wydarzeniem. Dodatkowo Wolontariusze otrzymują darmową wejściówkę na konwent, identyfikator oraz specjalnie wydzielone miejsce do spania.

Dlaczego miałbym zostać Wolontariuszem?

Wolontariusze są prawdziwym fundamentem każdej imprezy. Zostając Wolontariuszem, jesteś w stanie przeżyć na własnej skórze, jak wygląda organizacja imprezy od środka, znajdziesz nowych przyjaciół i zdobędziesz na zawsze satysfakcję z organizowania dużej imprezy z niesamowitymi ludźmi. Bez Ciebie ta, jak i wszystkie inne imprezy, nie mogły by istnieć.

Jak mogę zostać częścią obsługi konwentu?

Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz do nas formularz zgłoszeniowy na Wolontariusza znajdujący się pod tym adresem:
http://turcon.com.pl/zgloszenie-wolontariusza/

Co przysługuje Wolontariuszom?

Wolontariusze otrzymują:

  • Darmową wejściówkę na konwent;
  • Specjalny identyfikator
  • Umowę wolontariacką
  • Miejsce do spania oraz odpoczynku w salach dla obsługi konwentu.

Jakie są obowiązki Wolontariusza?

Wolontariusze muszą wziąć udział w zebraniu dla obsługi oraz zebraniu swojej grupy, które będą odbywać się na co najmniej trzy tygodnie przed rozpoczęciem konwentu. Wolontariusz musi być obecny na wszystkich swoich dyżurach, sprawdzać regularnie skrzynkę adresu email (podanego w formularzu zgłoszeniowym) oraz czytać informacje przekazywane przez email lub Facebooka.

Ile godzin trwają dyżury Wolontariusza i kiedy się o nich dowiem?

Łączna suma godzin dyżurów Wolontariusza oraz grafik zostaną przedstawione podczas zebrania obsługi na co najmniej 2 tygodnie przed imprezą. Ilość godzin dyżurów w poszczególnych sekcjach może się różnić ze względu na charakter wykonywanej pracy.

Czy będę mieć czas wolny od dyżurów?

Dyżury zostaną ułożone tak, abyś miał czas odpocząć od pracy i nie będą dłuższe niż sześć godzin z rzędu. Dłuższe dyżury są możliwe tylko i wyłącznie po konsultacji z Wolontariuszem oraz po udzieleniu przez tę osobę zgody na ułożenie dla niej dyżuru dłuższego niż 6 godzin.

Dlaczego powinienem podać swój numer telefonu lub adres do swojego konta na Facebooku w formularzu zgłoszeniowym?

Podczas organizacji imprezy Facebook ogromnie ułatwia nam kontakt z osobami chętnymi do współpracy, ponieważ dowiedzą się one natychmiastowo o wysłanych do nich wiadomościach. My z kolei będziemy w stanie zweryfikować czy wszystkie informacje docierają do Wolontariuszy. Dodatkowo zostaną utworzone grupy poszczególnych sekcji, dzięki czemu już przed imprezą będziesz w stanie zobaczyć, z kim spędzisz konwent, a organizator sekcji zawsze będzie w kontakcie z Wolontariuszami. Jeśli profil jest ukryty, nie będziemy niestety w stanie odnaleźć Wolontariusza. Jedynym medium komunikacji w takiej sytuacji pozostanie email, na który również wysyłane są wszystkie niezbędne informacje. Jest on jednak o wiele mniej efektywny przy większej ilości Wolontariuszy. Bardzo prosimy więc o wypełnienie tego pola.

Jestem z daleka i nie jestem pewny/a czy będę w stanie wziąć udział w zebraniach przed imprezą, co mam zrobić?

O to, kto może wziąć udział w zebraniach przed imprezą, będą się pytać konkretni organizatorzy. Jeżeli Wolontariusz musiałby przyjechać z daleka i nie może dotrzeć do Leszna, prosimy o informowanie o tym Organizatorów, a zorganizowanie zostanie specjalne szkolenie online. Dużą pomocą będą z pewnością materiały szkoleniowe, wysyłane na email bądź Facebooka.

Pomyliłem się w wypełnianiu formularza zgłoszeniowego?

W przypadku błędu w formularzu prosimy niezwłocznie napisać do nas na email admin@turcon.com.pl w następującej formie:
Temat e-maila: BŁĄD W ZGŁOSZENIU [IMIĘ] [NAZWISKO] [DATA WYSŁANIA ZGŁOSZENIA W FORMIE DD.MM.RR]
W treści: Opisz jakie dane zostały przez Ciebie błędnie podane i co chcesz w nich zmienić.

Skąd będę wiedzieć, czy się dostałem/am?

Wyniki rozpatrzenia zgłoszenia będą wysyłane za pomocą wiadomości email. Kiedy dowiem się wszystkich szczegółów na temat pomocy przy konwencie po tym, jak otrzymam informację że się dostałem/am? Wszystko, co trzeba wiedzieć na temat rozkładania imprezy, pomocy przy konwentu, wyżywieniu, charakterze pracy w wybranej sekcji oraz wiele innych zostanie przedstawione podczas zebrania obsługi oraz na wewnętrznym zebraniu grupy.

Do kiedy mogę się zgłosić do obsługi Konwentu?

Formularze zgłoszeniowe zostaną zamknięte 30 maja 2019 r. o godzinie 24:00. Proponujemy zgłosić się o wiele wcześniej, gdyż liczba Wolontariuszy jest mocno ograniczona. W razie zbyt późnego zgłoszenia istnieje możliwość, że zostaniesz umieszczony/a na liście rezerwowej.