Informacje dla wolontariuszy

Jeżeli chcesz zgłosić się do nas jako wolontariusz, musisz pamiętać, że to ważna funkcja oczywiście poza pracą wolontariusze mogą korzystać całkowicie ze wszystkich przygotowanych przez nas bądź innych ludzi eventów podczas całego trwania konwentu jednak pamiętając o tym, że pierwszeństwo ma praca dla tego jeżeli jest was dwóch jako opiekun sleep roomów a akurat w programie jest jakiś punkt, na który chcesz się wybrać to możesz dogadać się z innym opiekunem bądź jeśli takiego nie ma to znaleźć Supporta, który na ten czas Cię zastąpi, i wyruszyć na podbój konwentowych sal! Pamiętaj, że NIGDY, PRZENIGDY nie można porzucać swojego stanowiska gdy nie ma nikogo innego kto by mógł wypełnić lukę.

 

Jeśli jesteś zainteresowany jakąś formą pomocy – wolontariatu to poniżej znajdziesz listę funkcji wraz z ich opisem, na których będziemy potrzebowali rąk do pomocy:

 

Support – Jest najbardziej pożądaną funkcją, i na te stanowisko mamy najwięcej miejsc. Ważne, by osoby należące do tej sekcji wykazywały się wszechstronnymi umiejętnościami i szybką reakcją w niespodziewanych sytuacjach. Często bywa też tak, że atrakcje wymagają przeorganizowania mebli w sali – to właśnie Support ma za zadanie w tym pomóc. Po zakończeniu punktu programu jest też odpowiedzialny za przestawienie mebli do pierwotnego ustawienia. Dodatkowo, Support powinien być wszędzie tam, gdzie go potrzeba, czuwa nad tym, żeby był porządek – ogarnia kosze i śmieci, ustawianie mebli itd. dodatkowo to osoba odpowiedzialna za komunikację pomiędzy wszystkimi innymi funkcjami a organizatorami to samo tyczy się informowania organizatorów o każdym problemie, który zauważy tak merytorycznym, logistycznym jak i technicznym.

 

Opieka SleepRom’u – Ta funkcja to nic innego jak opieka nad pomieszczeniem, w której nasi uczestnicy zostawiają swoje prywatne rzeczy oraz śpią (o ile ktoś na tej imprezie będzie spał 😀 ). Do obowiązków tej sekcji należy dbanie o czystość SleepRoom’u, dobre samopoczucie przebywających tam gości, jak również opieka nad pozostawionymi rzeczami i zgłaszanie wszystkich podejrzanych sytuacji ochronie bądź organizatorom.

 

Akredytacja – To funkcja, której głównym zadaniem jest weryfikacja przybyłych uczestników poprzez pobieranie opłat akredytacyjnych oraz wydawanie pakietów festiwalowych (na które składa się identyfikator oraz informator). Dodatkowo ta sekcja zajmuję się szatnią i bagażownią. wybrana przez organizatorów osoba będzie odpowiedzialną za wszystkich akredytorów oraz będzie naszym Koordynator ds. Finansów.

 

Ochrona – To jedna z najbardziej wymagających funkcji. Osoba ubiegająca się o tą funkcję musi mieć ukończone 18 lat – nie ma w tym wypadku innej możliwości – poza tym najlepiej jak by taka osoba miała posturę, która w zupełności wystarczyła by żeby siać postrach (+50 do zastraszania :D). Osoba taka będzie pełniła ważną rolę, w której będzie musiała dbać o spokój na terenie konwentu, jeżeli pojawi się jakikolwiek spór, będzie musiała ona rozwiązać go bez użycia siły a w razie ciężkiego przypadku to ona będzie odpowiedzialna by wezwać policję na miejsce awantury. Poza tym, nasz nowy ochroniarz będzie pomagał w przestawianiu mebli i przenoszeniu sprzętu.

 

Opieka nad pokojem organizacyjnym – Czyli funkcja nazwana Powiernikiem (ale nie tym od pierścienia tylko drogocenniejszej rzeczy :D). Osoby te będą zajmowały się opieką nad pokojem organizacyjnym czyli do obowiązków takiej persony należeć będzie między innymi utrzymanie czystości w pokoju, w którym śpią, trzymają swoje prywatne rzeczy oraz naradzają się organizatorzy. Poza tym jeśli w pokoju nie będzie żadnego organizatora to taka osoba ma obowiązek nie wpuszczać do niego nikogo bez plakietki Organizatora i pilnować go jak oka w głowie.

 

Po zakończeniu konwentu jako, że wolontariusze też wykorzystują zasoby i wydarzenia dla celów rozrywkowych – nie tylko pracą człowiek żyje 😀 – mają obowiązek pomóc w posprzątaniu sal i poprzestawianiu ewentualnych sprzętów :).

 

Jeśli dotrwałeś/aś do końca i nadal chcesz pomóc w konwencie i skorzystać z jego wydarzeń za darmo to przeczytaj dwie ważne dla przyszłego wolontariusza informacje:

REGULAMIN WOLONTARIUSZA i FAQ WOLONTARIUSZA

 

Po czym zgłoś się korzystając z FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO NA WOLONTARIUSZA